Utrzymanie zdrowego uśmiechu to coś więcej niż codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów. Nawet przy zachowaniu najwyższej ostrożności u pacjentów bardzo często obserwuje się ubytki lub próchnicę, które można łatwo odbudować za pomocą kompozytów dentystycznych. Kompozyty dentystyczne są materiałami wysoce estetycznymi i odpowiednio dobrane do zęba dają naturalny wygląd przypominający ząb. Każdy dobrze wyposażony sklep dla gabinetów stomatologicznych ma ich sporo do zaproponowania dla klinik dentystycznych i mniejszych praktyk.
Jak stosuje się kompozyty dentystyczne?
Kompozyty dentystyczne stosuje się głównie do wypełniania ubytków, ale można je również stosować do poprawy wyglądu przebarwionych lub zniekształconych zębów. Nakłada się je warstwami, za pomocą specjalistycznego światła, które utwardza każdą warstwę, która jest następnie kształtowana i polerowana w celu dopasowania do zęba. Są preferowane przez dentystów, ponieważ zapewniają dobrze związane, naturalne rezultaty.
Kompozyty nakłada się warstwami za pomocą specjalnych przyrządów, które ułatwiają przenoszenie i nakładanie materiału. Takie narzędzia również możesz zakupić odwiedzając dobrze wyposażony sklep akcesoria stomatologiczne.
Z czego składają się instrumenty kompozytowe?
Instrumenty kompozytowe mają różne kształty i są powlekane różnymi materiałami, takimi jak narzędzia stomatologiczne powlekane stalą nierdzewną, złotem lub teflonem.
Niegdyś to narzędzia ze stali nierdzewnej były powszechnie używane do przenoszenia materiału i wypełniania ubytku. Jednak te instrumenty mają pewne wady. Materiał kompozytowy przykleja się do instrumentów ze stali nierdzewnej. Powoduje to trudności w zagęszczaniu materiału we wnęce, a praca staje się niechlujna. Czas przebywania na fotelu wydłuża się z powodu niewłaściwego zagęszczania materiału i trudno jest utrzymać izolację przez długi czas. Używanie rąk do usuwania materiału z narzędzi utrudnia sterylizację i powoduje uszkodzenie uzupełnień.
Aby uniknąć wszystkich tych konsekwencji, sklep instrumenty stomatologiczne oferuje te, które są powlekane specjalnymi materiałami, które bardzo ułatwiają ich użycie do napełniania. Ta powłoka jest wykonana z tytanu lub złota.
Instrumenty dentystyczne z powłoką nieprzywierającą pomagają redukować bakterie zarówno w jamie ustnej, jak i w środowisku gabinetu dentystycznego. Największą zaletą stosowania narzędzi z powłoką teflonową jest to, że nie przykleja się ona do materiału. Ogólnie rzecz biorąc, leczenie stomatologiczne można zakończyć w krótkim czasie, zyskując w ten sposób zadowalające rezultaty.
Więcej informacji: https://www.pasjopolis.pl/nowy-gabinet-stomatologiczny-dowiedz-sie-jak-zaczac-kompletowanie-zaopatrzenia/